KONST / Litografier / Färglitografi 15052008
nr 1505 2008
Svend Engelund
(1908-2007), Danmark
Landskap. Signerad, färglitografi, daterad -57. Numrerad 144/310. Bildmått: 52x67 cm. Yttermått inklusive ram: 66x82 cm
Svend Engelund, dansk bildkonstnär född 1908, död 2007.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:26:42
28/11 16:40:28